Treść artykułu

Dominika finalistką gry podwójnej ITF J100 w słynnej Emilio Sanchez Academy w Barcelonie

Dominika Podhajecka w turnieju ITF J100 El Prat de Llobregat – Emilio Sanchez Academy Junior Tour grała w parze z Aliesią Reva z Ukrainy.

W pierwszej rundzie tenisistka PZT TEAM i jej partnerka pokonały 6:3, 6:1 Marię de la Paz Alberto i Marinę Gatell (obie Hiszpania).

W ćwierćfinale zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Aliesa pewnie zwyciężyły w 2 setach (6:1, 6:2) parę Romina Dominguez Garcia (Meksyk) – Anna Donnell (Irlandia).

W półfinale lubuszanka i Ukrainka nie dały szans (6:3, 6:1) duetowi Lea Belanska (Słowacja) – Emma Katarina Forgac (Niemcy).

W finale po dramatycznym Tie breaku Dominika i Aliesa uległy (7:6 [7:1], 1:6, 8:10)  bliźniaczkom Candela YecoraLucia Yecora z Hiszpanii.

W grze pojedynczej Dominika uległa 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie Dunce Augusta Lucia Grau Kristensen.

W poprzednim hiszpańskim turnieju w ITF 5º AENJ BARCELONA OPEN – J100 Ciutat de Vic siedemnastolatka osiągnęła drugą rundę singla i debla.

Były to prawdopodobnie 2 ostatnie turnieje w tym roku na mączce, a więc na najmniej lubianej nawierzchni przez Dominikę.

Opiekunem polskiej juniorki na turniejach ITF w Hiszpanii był trener GKT Smecz Górzyca Daniel Podhajecki.

Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., PPHU MIKA Andrzej Udziela, Polski Związek Tenisowy – PZT TEAM, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#BLOOMINESS

#lubuskie

#TeamPodhajecka

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN