Treść artykułu

Dominika na swoim pierwszym podium International Tennis Federation Juniors w Portugalii

Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) w parze z Julią Daroszewską (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) zajęły 3 miejsce w grze podwójnej turnieju PORTIMAO JUNIOR OPEN ITF U18 2021.
W zawodach deblowych dziewcząt na południu Portugali wzięło udział aż 29 par. Grały zawodniczki z 4 kontynentów (Ameryka Północna, Afryka, Azja i Europa) z USA, Meksyku, Maroka, Indii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czech, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Bułgarii, Danii, Belgii, Węgier, Francji, Ukrainy, Litwy, Polski, Włoch i Portugalii.
Zawodniczki Akademii Tenisowej Tenis Kozerki w pierwszej rundzie zawodów dostały walkowera od pary Zara Burns (Irlandia) – Reyes Ocio (Hiszpania).
W drugiej rundzie Dominika i Julia pokonały 6:1, 4:6, 10:5 parę Lara Goncalves (Portugalia) – Tia Kaukenas (Litwa).
W ćwierćfinale Polki w swoim najlepszym w turnieju meczu pokonały 6:0, 6:0 Meksykankę Marię Jose Hernandez Diaz i Estonkę Kaię Kruus.
W półfinale Dominika i Julia musiały uznać wyższość (5:7, 2:6) pary rozstawionej w zawodach z nr 2 Sashi Kempster (Wielka Brytania) i Emilija Pranyte (Litwa), , która ostatecznie wygrała zawody.
W grze pojedynczej Dominika w pierwszej rundzie wygrała 6:2, 6:2 z Węgierką Vivien Noemi Faludi.
W drugiej rundzie piętnastolatka musiała uznać wyższość 2:6, 6:7 rozstawionej Portugalki Sofii Pinto, choć w drugim secie Dominika prowadziła już 4:2, 5:3, 6:5 i miała 2 piłki setowe. Obie rywalki były starsze od naszej zawodniczki o 2 lata.
Opiekunem Dominiki i Julii na miejscu w Portugalii jest trener Kuba Nijaki z Akademii Tenisowej Tenis Kozerki
Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na turniej PORTIMAO JUNIOR OPEN ITF U18 2021. Dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.