Treść artykułu

Dominika wicemistrzynią Polski juniorek w deblu i ćwierćfinalistką w singlu

Kolejny, tym razem srebrny medal w grze podwójnej dorzuciła do swojej cennej kolekcji Dominika Podhajecka, na rozgrywanych w Gdańskiej Akademii Tenisowej Mistrzostwach Polski Juniorek.

Partnerką lubuszanki w deblu była Amelia Paszun (AZS Poznań). Pierwszą rundę ze względu na rozstawienie w zawodach (nr 1) nasze dziewczyny miały wolną.

W ćwierćfinale Dominika i Amelia pokonały 6:4, 6:3 Maję Nieradzik i Kingę Wahl-Maniecką (obie Górnik Bytom), które wcześniej wyeliminowały (6:4, 7:6) Wiktorię Chmielewską (Akademia Tenisowa MASTERS Radom) i Antoninę Helińską (AZS Poznań).

W półfinale nasze tenisistki ograły 6:2, 6:2 Nikę Hurkacz (siostra Huberta – COME-ON TENNIS CLUB Wrocław) i Sarę Husar (Klub Tenisowy Kubala Ustroń).

W finale Dominika i Amelia musiały uznać wyższość (3:6, 4:6 ) pary Maja Pawelska – Anna Kmiecik (obie Górnik Bytom) sięgając po tytuł wicemistrzyń kraju.

W grze pojedynczej Dominika w pierwszej rundzie nie oddała nawet gema (6:0, 6:0) zwyciężając Julię Sierhej (UKS Piątki Wałcz).

W drugiej rundzie lubuszanka pewnie (6:1,6:2) pokonała (Victorię Kapcia – Klub Tenisowy GAT Gdańsk) grającą w rozgrywkach międzynarodowych w barwach Szwecji.

W ćwierćfinale Dominika zmagała się nie tylko z rywalką, którą była niezwykle waleczna Magdalena Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała) ale także z łapiącymi ją skurczami. Niestety Domi musiała uznać wyższość rywalki (po 3 setowym meczu – 1:6, 6:4, 2:6), która następnie pokonała Inkę Wawrzkiewicz (6:2, 6:3 – Sopot Tenis Klub ) i awansowała już do finału.

Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie wspierają Dominikę – TEAM Podhajecka – Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o. (EDF Renewables), Polski Związek Tenisowy (PZT TEAM), Bloominess Polska sp. z o.o., SWISS KRONO sp. z o.o., Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

#lubuskie

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#edfrenewables

#BLOOMINESS

#SWISSKRONO

#TeamPodhajecka

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin

#ztwl

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN