Treść artykułu

Dominika z kolejnym tytułem w światowej rywalizacji juniorek

Dominika Podhajecka w parze z Węgierką Kitti Molnar zwyciężyły w grze podwójnej ITF J100 Ukrainian Open U18 w ramach WORLD TENNIS TOUR JUNIORS.

Jest to już piąty światowy tytuł lubuszanki (2 w deblu) i jednocześnie 17-te podium w turniejach International Tennis Federation Juniors!

Dominika i Kitti w Lesznie (gospodarzami byli Ukraińcy) rozstawione były z nr 1 i miały wolną pierwszą rundę. Czekały na rozstrzygnięcie polsko ukraińskiego pojedynku Magdalena Baniak i Maria Głowacka  – Grace DollarPolina Isakova. Wyraźnie lepsze okazały się reprtezentantki Polski (6:1,6:0).

W ćwierćfinale polsko-węgierski duet pokonał Magdę i Marysię 7:5, 6:1.

W półfinale zawodniczka GKT Smecz Górzyca i jej partnerka pokonały 4:6, 6:2, 10:4 Carolinę Gasparini (Włochy) i Adrianę Tkachenko (Ukraina).

W finale Dominika i Kitti po zaciętym meczu i wspaniałym super tie breaku pokonały 7:6 (3), 5:7, 10:3 parę ze Szwecji Linea BajraliuTilda Larsson.

W singlu Dominika dotarła do ćwierćfinału imprezy.

W pierwszej rundzie lubuszanka ograła 6:0, 6:3 Tildę Larsson (Szwecja).

W drugiej rundzie siedemnastolatka pokonała 6:2, 2:6, 6:0 Meksykankę Constanza Fernandez Rincon z Akademii Rafaela Nadala.

W ćwierćfinale lepsza okazała się (1:6, 5:7) Ukrainka  Yeva Galiievska.

Opiekunem Dominiki w Lesznie był jej trener prowadzący Marcin Juściński. Dziękujemy bardzo za świetnie wykonaną pracę.

Województwo Lubuskie wspierało Dominikę w światowej rywalizacji juniorskiej na turniejach ITF J60 MARIUPOL CUP i ITF J100 UKRAINIAN OPEN U18 w Lesznie.

Za okazane wsparcie w imieniu zawodniczki i klubu GKT Smecz Górzyca serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego.

Lubuskie Warte Zachodu

Dziękujemy bardzo również za zaufanie i wsparcie Polskiemu Związkowi Tenisowemu (PZT TEAM), a także wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., PPHU MIKA Andrzej Udziela, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

#lubuskie

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#BLOOMINESS

#lubuskie

#TeamPodhajecka

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN

http://ztwl.pl/