Treść artykułu

Dwa ćwierćfinały Dominiki w ITF Juniors w Tunezji

Dominika Podhajecka osiągnęła ćwierćfinały singla i debla w turnieju International Tennis Federation Juniors (U18) w miejscowości Sfax w Tunezji.

W turnieju J5 T.C.Sfax tenisistka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki ze względu na ranking uniknęła eliminacji i w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej pokonała 6:1, 6:4 Belgijkę Shannon Bovy.

W drugiej rundzie zawodów Dominika (1306 ITF Juniors) wyeliminowała rozstawioną z nr 1, drugą juniorkę Tunezji Hiba Heni (253 ITF Juniors). Przy stanie 6:0, 3:0 dla lubuszanki rywalka poddała spotkanie.

W ćwierćfinale po zaciętym, trzysetowym meczu lubuszanka uległa Marokance Kenza El Akili 6:2, 4:6, 3:6.

W pierwszej rundzie gry podwójnej Dominika w parze z Japonką Rena Tanaka wyeliminowały rozstawione z nr 1 Tunezyjki – Hiba Heni i Rahma Jendoubi. Lubuszanka i Azjatka pokonały swoje rywalki 6:3, 6:3.

W ćwierćfinale turnieju polsko-japoński duet uległ po zaciętym boju 4:6, 6:7 (9:11 w tie breaku), późniejszym finalistkom, parze Polina Kuharenko i Juliette Trunet (Francja).

Przypomnijmy, że sam wyjazd do Afryki na 2 turnieje ITF Juniors wydawał się niemal niemożliwy ze względu na skręcenie stawu skokowego na zgrupowaniu kadry Polski U16 w Toruniu. Udało się przede wszystkim dzięki fachowości fizjoterapeutów naszego Partnera medycznego – REHAkompleks medical & sport oraz wytrwałej pracy samej zawodniczki i teamu Kozerki.

Opiekunami Dominiki i teamu Kozerki w Tunezji są trenerzy Kamila Sasim i Radek Nijaki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., Dariusz Matkowski, PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

 

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#SWISSKRONO

#LEKS

#BLOOMINESS

#PHUJAMNIUK

#noskinoski

#REHAkompleks

#wfkostrzyn

#iloveslubice

#TOPubezpieczenia

#BabolatFamily

#pzt