Treść artykułu

Fantastyczne występy Dominiki zwieńczone srebrnym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Polski U18

Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanych na twardej nawierzchni w Kozerkach!

Dopiero w sobotę wieczorem Dominika wróciła z dalekiego Uzbekistanu, a już… w niedzielę rano choć zmęczona i niewyspana przystąpiła do półfinałowego meczu z Cabańskim Centrum Sportu Chrzanów.

Wszystkie mecze rozgrywane były w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single (w drużynie rywalizują przynajmniej 4 zawodniczki).

Najpierw w meczu deblowym lubuszanka w parze z Kornelią Krześniak zdobyły punkt dla swojej drużyny ogrywając pewnie (6:1, 6:3) duet Lena RajcaMałgorzata Bajorek.

Grając na drugiej rakiecie w meczu singlowym siedemnastolatka nie dała szans (6:1, 6:1) Lenie Rajcy zdobywając swój drugi punkt dla zespołu, który wygrał ten mecz 6:0 awansując do finału.

W swoim deblowym meczu o złoto przeciwko KT GAT A Gdańsk  Domi z Kornelią zaskakująco łatwo i pewnie (6:2, 6:1) pokonały Orianę Gniewkowską i Viktorię Kapcia.

W grze pojedynczej Dominika po świetnym meczu pokonała 6:1, 6:1 Martynę Mackiewicz. W tym momencie po 4 meczach i 2 punktach Dominiki był remis 2:2.

Niestety rywalki rozstrzygnęły na swoją korzyść pozostałe 2 spotkania i to one sięgnęły po tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorek.

Medale wręczał Łukasz Kubot, były lider deblowego rankingu ATP Tour i triumfator dwóch turniejów wielkoszlemowych Australian Open 2014 i Wimbledon 2017.

Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki:

  • Daria Górska
  • Dominika Podhajecka
  • Karolina Gołda
  • Gabriela Wdzięczna
  • Kornelia Krześniak
  • Julia Daroszewska
  • Barbara Straszewska

Kapitanem drużyny był – Marcin Juściński

 

Dziękujemy bardzo za wsparcie: Województwo Lubuskie – Lubuskie Warte Zachodu.

Dziękujemy również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., PPHU MIKA Andrzej Udziela, Polski Związek Tenisowy – PZT TEAM, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

#lubuskie

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#BLOOMINESS

#lubuskie

#TeamPodhajecka

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN

http://ztwl.pl/