Treść artykułu

Festiwal Aniołów

„Raz mi mówiono, że są tu na ziemi białe anioły ze skrzydłami jasnemi.“

Narcyza Żmichowska

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, która zamknęła nas w domach i zweryfikowała wszystkie nasze plany do  Górzycy ponownie zawitały aniołki i anioły, które roztoczyły nad okolicą cudowną, zwiastującą święta aurę.

Tegoroczny Festiwal Aniołów w dn. 6 i 7 grudnia 2021r. odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka, Starosty Powiatu Słubickiego Pana Leszka Bajona i Wójta Gminy Górzyca Pana Roberta Stolarskiego.

Wszystkich licznie zgromadzonych gości i uczestników swoim występem powitały dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy w Tańcu Śnieżynek.

Pierwszy dzień  tradycyjnie należał do  najmłodszych uczestników Festiwalu ,czyli kategorii I-uczestnicy od 3 do 6 lat oraz II- uczestnicy od 7 do 10 lat. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Występy sceniczne aniołków poprzedziło wręczenie nagród zwycięzcom za prace plastyczne i techniczne pt. Anioł XXI w..  Na tegoroczny Festiwal wpłynęło ok 200 prac, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Podczas Festiwalu tradycyjnie można było obejrzeć prace plastyczne i techniczne we wszystkich kategoriach, których autorzy zachwycili oryginalnością i pomysłowością. Prace lokalnych artystów i stoisko świąteczne przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach.

Drugi dzień Festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczestnicy od 11 do 13 lat, IV–  uczestnicy od 14 do 15 lat oraz V– uczestnicy powyżej 15 lat.  Na scenie obejrzeliśmy łącznie 18 solistów i 6 zespołów, a do występu zapraszała  uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland Pani Małgorzata Grancewicz, która również zaprezentowała się na naszej magicznej scenie.

Tegoroczny Festiwal zakończył się wręczeniem statuetek anielskich wszystkim zwycięzcom.

Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią zrezygnowaliśmy z tradycyjnych programów dla dzieci, które uświetniały co roku nasz Festiwal oraz z tradycyjnej „Cafe aniołek” i „Anielskiej kuchni”. Nikt jednak nie pozostał głodny. Każde dziecko uczestniczące w Festiwalu otrzymało anielską paczkę z przekąskami i owocami.

Patronat medialny nad festiwalem sprawowali: TVP 3 Gorzów Wlkp., Gazeta Lubuska, słubicki portal informacyjny Słubice24.pl,  telewizja lokalna HTS Słubice, portal  I Love Słubice oraz miesięcznik regionalny Pogranicze Lubuskie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas oraz wzięli udział w naszym Festiwalu Aniołów tj. uczestnikom, wykonawcom, komisjom oceniającym prace techniczne, plastyczne i zmagania wokalne, darczyńcom m.in.: Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i Enea Oświetlenie Rejon w Gorzowie Wlkp. oraz zaproszonym gościom. Tegoroczny Festiwal Aniołów współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach“ Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 i  hasło Programu”

„Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony”„Barrieren   reduzieren- gemeinsame  Stärken nutzen „

 

Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Aniłów w przyszłym roku. Pozdrawiamy anielsko.

Autorem zdjęć jest Pan Bogusław Adamowicz, serdecznie dziękujemy.

Link do filmu – Festiwal Aniołów w Górzycy 2021 – YouTube

 

Wioletta Sitko – Wrótniak