I Memoriał im. Mateusza Podlipskiego.

Dnia 21.05.2022r. na boisku głównym Kompleksu Sportowo-Rebabilitacyjnego w Górzycy odbył się I Memoriał im. Mateusza Podlipskiego. W turnieju udział wzięło 10 drużyn. Przy dźwiękach piosenki Grubsona „Na szczycie” a następnie minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć Mateusza. Uroczystego otwarcia dokonał brat Mateusza Pan Dariusz Podlipski, który podziękował zespołom za tak liczne przybycie na turniej. Na otwarciu obecna była również mama Mateusza.
Przy zmiennej pogodzie, raz przy promieniach słońca a raz w strużkach deszczu drużyny rozegrały mecze o puchary, medale i pamiątkowe koszulki.
Zwycięzcą Memoriału został zespół Odra Górzyca, który w finale pokonał drużynę Parkowa Górzyca. W meczu o brązowy medal drużyna Jenson Logistics Słubice wygrała rzutami karnymi z drużyną PUK Słubice
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 Odra Górzyca
2 Parkowa Górzyca
3 Jenson Logistics Słubice
4 PUK Słubice
5 Młodziki Górzyca
6 Oldboys Słubice
7 Gang Słodziaków Górzyca
8 Walka Czarnów
9 Sellnet Rzepin
10 OSP KSRG Czarnów
Przyznano również wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Norbert Kikosicki – Odra Górzyca
Najlepszy bramkarz: Michał Stembalski – Oldboys Słubice
Król strzelców: Przemysłąw Bobik – Odra Górzyca
Nagrody wręczyli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska i rodzina Mateusza.
Na uczestników Memoriału w trakcie trwania turnieju czekały gorące kiełbaski z grilla, kawa, herbata oraz ufundowane przez rodzinę ciasto i napoje. I tak w miłej atmosferze zakończył się I Memoriał im. Mateusza Podlipskiego. Już dzisiaj zapraszamy na II edycję za rok.
Więcej zdjęć – https://www.facebook.com/media/set/?vanity=obywatel.swiata.75&set=a.10223250668204001