Treść artykułu

Integracyjne Spotkanie Kobiet

„Nie jesteś sama….” takich i wiele innych szlagierów polskiej muzyki wysłuchały Panie na tegorocznym Integracyjnym Spotkaniu Kobiet organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy  w niedzielę 5 marca 2023r.

Uroczystego powitania wszystkich przybyłych Pań dokonała  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska, życzenia Paniom złożyli Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski oraz przedstawiciele Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą .

Wieczór rozpoczął się koncertem zespołu Acoustic Love.

W przerwie pierwszej części koncertu Panie zaproszone zostały na wernisaż obrazów autorstwa Pani Anny Kowalskiej-Hübner pt. „Pędzlem malowane i nie tylko” w trakcie którego autorka podzieliła się metodami i technikami malarskimi jakimi posługuje się w tworzeniu swoich prac. Super atrakcją okazała się oblegana przez Panie fotobudka, gdzie przy użyciu  rekwizytów  mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia opatrzone logo imprezy.

Zanim zespół Acoustic Love porwał Panie po raz kolejny do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania wysłuchały porad kosmetyczki Pani Weroniki Dębińskiej „Pielęgnacja domowa kluczem do pięknej cery”, następnie  tradycyjnie rozlosowano upominki- niespodzianki.

Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy od lat w trosce o  zdrowie mieszkanek gminy zabiega o mammobus. W tym roku również  można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi w piątek 3 marca w  podstawionym przez NZOZ „Diagnostyk” z Zielonej Góry mammobusie. Z badań skorzystały 63 panie.

Na bieżąco fotorelację tworzyła Pani Renata Hryniewcz  iLove Słubice.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym Paniom i zapraszamy za rok na kolejną edycję  Integracyjnego Spotkania Kobiet.

Wernisaż prac Pani Anny Kowalskiej-Hübner obejrzeć można w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy do dnia 20 marca 2023r., Będzie możliwość jeszcze raz spotkania się z samą autorką dn. 20.03. br. w godz. 9:00 -13:00 Zapraszamy.