„…Jesteśmy aniołami tylko z jednym skrzydłem i możemy latać tylko pozostając w objęciach……”

Kolejny  Festiwal Aniołów za nami, którego motywem przewodnim był Anioł Pokoju, w tym roku była to już 15 edycja, którą  honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak i Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Patronat medialny nad Festiwalem sprawowali: TVP 3 Gorzów Wlkp., Gazeta Lubuska, słubicki portal informacyjny Słubice24.pl, telewizja HTS Słubice oraz portal I Love Słubice. Swoją obecnością na Festiwalu zaszczycili nas licznie zaproszeni goście z Polski i Niemiec.

Pierwszy dzień Festiwalu tj. 6 grudnia 2022r.  tradycyjnie należał do  najmłodszych uczestników Festiwalu czyli kategorii I- uczestników od 3 do 6 lat, oraz kategorii II- uczestników  od 7 do 10 lat. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski. Występy małych aniołków poprzedził występ dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy oraz  wręczenie nagród za prace plastyczne i techniczne w kategoriach I i II . Niebywałą atrakcją dla dzieci podczas obrad komisji oceniającej występy był program świąteczny „Elza i Przyjaciele”, po którym wręczono nagrody za wykonane piosenki i scenki o tematyce anielskiej. Nie był to koniec atrakcji dla naszych milusińskich tego dnia o godz. 17.00 rozpoczęło się „Spotkanie z Mikołajem” i ponowne spotkanie z bohaterami  „Krainy Lodu”-  Księżniczką Elzą, Anną i bałwankiem Olafem. Tuż po programie dzieci przywitały Świętego Mikołaja, który wręczył im długo wyczekiwane prezenty.

7 grudnia 2022r. drugi dzień Festiwalu to anielskie zmagania w kategoriach III– uczestnicy od 11 do 13lat , IV–  uczestnicy od 14 do 15 lat oraz V– uczestnicy powyżej 15 lat oraz nagrodzenie zwycięzców prac plastycznych i technicznych.

Po raz szósty  wręczono  nagrodę dla „Lokalnego Anioła”. Celem konkursu, który towarzyszy  festiwalowi  jest promowanie osób realizujących działania prospołeczne na rzecz środowiska lokalnego, wyróżniających się aktywnością i podejmowaniem inicjatyw o charakterze społecznym i obywatelskim. Do tegorocznej edycji nominowano aż pięć osób: Panią Agnieszkę Bratkowską, Katarzynę Jaszcz, Ewelinę Wróbel, Jolantę Kawecką- Smalec oraz Pana Łukasza  Niemczyn.

Głosować można było poprzez portal społecznościowy Facebook, wysyłając  maila lub osobiście oddając głos za pomocą karty do głosowania. Do konkursu zgłoszona została również osoba spoza naszego powiatu , wychodząc z założenia że dobro nie zna granic przyjęliśmy kandydaturę. W wyniku głosowania przyznane zostały dwie nagrody.  Tytuł „Lokalnego Anioła” decyzją głosujących otrzymała Pani Agnieszka Bratkowska, mieszkanka Górzycy, pielęgniarka w przychodni „MEDYK” , a tytuł  „Anioła” Pani Katarzyna Jaszcz nauczycielka z Kostrzyna nad Odrą. Gratulację składamy wszystkim nominowanym, gdyż już sama nominacja przez mieszkańców jest ogromnym wyróżnieniem. Wśród głosujących zostały wylosowane 3 osoby , które otrzymały upominki-niespodzianki.

Atrakcją drugiego dnia Festiwalu było przestawienie przygotowane przez  nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą z przepięknym anielskim przesłaniem.

Naszą imprezę udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:

Dla Pana Roberta Stolarskiego- Wójta Gminy Górzyca

Dla Pani Wioletty Sitko-Wrótniak – Prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia „Humanitas”

Dla Pani Edyty Staniszewskiej – dyrektor Oddziału  GBS w Barlinku Odział Kostrzyn nad Odrą

Dla Pani Moniki Karasińskiej – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejny Festiwal Aniołów!

Wioletta Sitko-Wrótniak