Treść artykułu

„ Mieć nadzieję znaczy oczekiwać, że dobro jest możliwe”

Jak co roku o tej samej porze w świąteczny nastrój wprowadził nas „Festiwal Aniołów”, którego mottem przewodnim był Anioł Nadziei. To piękne wydarzenie artystyczne pełne jest śpiewnej rywalizacji, świątecznego nastroju, konkursów i prezentów. Można tu spotkać prawdziwe anioły, które całym swoim życiem udowadniają, że bycie dla innych pozwala wyhodować sobie całkiem niezłe skrzydła!.

Tegoroczny XVI „Festiwal Aniołów” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Górzyca Pana Roberta Stolarskiego po raz kolejny miał miejsce 6 i 7 grudnia. Zapowiedzią Festiwalu pierwszego jak i drugiego dnia był przepiękny, w urzekającej anielskiej choreografii występ przedszkolaków z Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy GOK w Górzycy. Pierwszego dnia na lokalnej scenie walczyli na głosy najmłodsi uczestnicy Festiwalu w kategoriach od 3 do 6 lat i od 7 do 10 lat. Występy poprzedziło tradycyjnie wręczenie nagród za prace plastyczne i techniczne. Tego dnia dzieci obejrzeć mogły program z nutą iluzji pn. „Magiczne Mikołajki” oraz pokaz Led Show w wykonaniu grupy „Światłogień” po którym, wręczono nagrody za prezentacje wokalne solistom i zespołom.

W drugim dniu Festiwalu mieliśmy przyjemność obserwować dalsze zmagania, tym razem już starszych uczestników w kategoriach od 11 do 13 lat, od 14 do 15 lat i powyżej 15 lat. Ważnym elementem Festiwalu była też kolejna już VII edycja konkursu pt. „Anioły są wśród nas” – wybieramy „Anioła ponad granicami”. Celem konkursu, który towarzyszy Festiwalowi jest promowanie osób realizujących działania prospołeczne na rzecz środowiska lokalnego, wyróżniających się aktywnością i podejmowaniem inicjatyw o charakterze społecznym i obywatelskim. Osób o dobrotliwym sercu i arcypięknym postępowaniu. Do tegorocznej edycji zgłoszono cztery kandydatury: Pan Jakub Michniewcz, Pani Monika Stegeman, Pani Marysia Radkiewicz i Pani Magdalena Krysiak wszystkie te osoby zasługują na miano Anioła. Głosami internautów Tytuł „Anioła ponad granicami” zdobyła Pani Monika Stegeman wieloletnia nauczycielka z osiągnięciami pedagoga, w zakresie realizowania pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej, pracująca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim. Pełna energii, wspaniałych pomysłów, ciepła i życzliwości. Zaangażowana w wiele akcji charytatywnych. Wyrazy serdeczności i uznania dla Pani Moniki! Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym oraz dziękujemy osobom zgłaszającym kandydatów do konkursu!

W trakcie trwania Festiwalu tradycyjnie można było odwiedzić stoiska z ozdobami świątecznymi przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach i Pracownię Edukacji Kulturalnej dzieci 3-5 letnich w Górzycy. Napić się aromatycznej kawy lub herbaty zagryzając jeszcze ciepłym rogalikiem.

Festiwal Aniołów udało się zrealizować między innymi dzięki anielskim sercom naszych sponsorów. Z tego miejsca kierujemy podziękowania:
Dla Pani Urszuli Kłucińskiej – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim;

Dla Pana Krzysztofa Kielca – Prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kostrzynie nad Odrą;
Dla Pana Roberta Stolarskiego – Wójta Gminy Górzyca.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Festiwalu Aniołów. Gratulujemy zwycięzcom, a tym którym w tym roku się nie powiodło mówimy do zobaczenia w kolejnych edycjach Festiwalu.

 

Z anielskim pozdrowieniem