Obchody Narodowego Święta Niepodległości

„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc”🇵🇱
Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, mieszkańcy Gminy Górzyca uczcili 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uroczyste obchody rozpoczęły się koncertem najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych pn. ” Na skrzydłach wolności”, który odbył się w kościele pw. Matki Łaski Bożej w Górzycy. Przed rozpoczęciem koncertu wszystkim uczestnikom rozdane zostały patriotyczne gadżety w postaci opasek, buttonów i flag. Po koncercie nastąpił uroczysty przemarsz mieszkańców, delegacji i pocztów sztandarowych OSP Górzyca i OSP Czarnów pod pamiątkową tablicę gdzie wspólnie odśpiewano hymn . Następnie przy dźwiękach werbli, biało-czerwone wiązanki i znicze złożyły delegacje : Wójt Gminy Górzyca, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzycy z nauczycielami, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach z pracownikami, Sołtys i Rada Sołecka wsi Górzyca, Sołtys i Rada Sołecka wsi Pamięcin, Sołtys wsi Laski Lubuskie, Sołectwo Żabice, Dzienny Dom Pobytu „Różane Wzgórze” w Górzycy oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy.
Wolność i Polska to najważniejsze wartości. Składamy podziękowania wszystkim, którzy wspólnie z nami uczcili Narodowe Święto Niepodległości.
Specjalne podziękowania za fotorelację z koncertu i obchodów dla Pana Bogusława Adamowicza na którego wsparcie zawsze możemy liczyć.