Treść artykułu

Podziękowania dla Zarządu Województwa Lubuskiego

Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego za otrzymane dofinansowanie na realizację trzech zadań ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych”, ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” oraz „Przygotowanie młodych tenisistów GKT Smecz Górzyca do rywalizacji w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych.

Dzięki przedmiotowemu wsparciu udało się dofinansować 5 Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych, 4 wysokiej rangi turnieje międzynarodowe (2 turnieje Tennis Europe w Chorwacji oraz 2 turnieje International Tennis Federation Juniors U18 w Portugalii) oraz przeprowadzić zajęcia grupowe przygotowujące dzieci i młodzież do rywalizacji w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Za każdym razem nasza najlepsza zawodniczka Dominika Podhajecka osiągała świetne rezultaty tych prestiżowych zawodów godnie reprezentując klub, województwo lubuskie, czy Polskę (11 razy na podium).

Dominika zdobyła przede wszystkim swój kolejny medal MP, tym razem na letnich Mistrzostwach Polski Kadetek (U16)  w Szczecinie (czerwiec) – brązowy krążek w mikście, w parze z Dorianem Juszczakiem.

Wielkim sukcesem zakończyły się również starty lubuszanki na dofinansowanych turniejach Tennis Europe w Chorwacji, gdzie  nasza reprezentantka aż trzykrotnie stawała na podium, zwyciężając w deblu i zajmując 3 miejsce w singlu (Rijeka – walcząc nie tylko z rywalkami ale i zapaleniem ucha) oraz  zajmując 3 miejsce w singlu w Veli Lošinj.

Piętnastolatka zakwalifikowała się i grała z powodzeniem w 2 turniejach głównych International Tennis Federation Juniors w Portugalii (do lat 18-u w październiku) nie tylko zdobywając kolejne punkty do rankingu ITF Juniors, pokonując mocne i starsze rywalki, ale także zajmując 3 miejsce w deblu (w parze z Julią Daroszewską) w PORTIMAO JUNIOR OPEN ITF U18 oraz osiągając trzecią rundę singla i ćwierćfinał debla w ITF U18 VALE DO LOBO JUNIOR OPEN.

Dominika zwyciężyła ponadto w singlu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria U16 w Kozerkach (sierpień). Wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski. W grze podwójnej ze względu na kolejne plany startowe piętnastolatka nie rywalizowała.

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca już w swoim pierwszym starcie po kontuzji osiągnęła ćwierćfinał gry pojedynczej i zajęła 3 miejsce w grze podwójnej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria U16 w Kozerkach (czerwiec).

Lubuszanka zajęła ponadto 3 miejsce zarówno w grze pojedynczej jak i w deblu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Bytomiu na otwarcie sezonu letniego (maj).

W ostatnich dofinansowanych zawodach Dominika zwyciężyła w deblu i zajęła 3 miejsce w singlu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria U16 w Pszczynie (grudzień).