Podziękowania dla Zarządu Województwa Lubuskiego. Dominika z rankingiem 179 ITF Juniors!

Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego za otrzymane dofinansowanie na realizację zadań statutowych z zakresu rozwoju tenisa. Przedmiotowe wsparcie GKT Smecz otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach tzw. Małego grantu na „Udział zawodniczki GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors”.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze nasza zawodniczka Dominika Podhajecka, mogła uczestniczyć w 3 wysokiej rangi turniejach ITF Juniors (U18) w Tajlandii (ITF J200 Nonthaburi  i ITF J300 Nonthaburi ) oraz Malezji (ITF J300 Sarawak).

Dominika przebywała w południowo-wschodniej Azji pod opieką trenera Krzysztofa Puny wraz Teamem Kozerki.

Jednym z celów tych prestiżowych startów było budowanie odpowiedniego rankingu najlepszej lubuskiej tenisistki, umożliwiającego udział w coraz wyższej rangi zawodach ITF Juniors i to zadanie Dominika świetnie zrealizowała, godnie reprezentując klub, województwo lubuskie i Polskę.

Reprezentantka GKT Smecz Górzyca zdobyła kolejne cenne punkty w światowej rywalizacji juniorek, awansując znacznie w rankingu ITF Juniors na pozycję 179 ITF Juniors.

Zadanie wpłynęło na rozwój sportowy zawodniczki, jak również przyczyniło się do promocji województwa lubuskiego w kraju i za granicą.

Dominika rozegrała kilka bardzo dobrych spotkań, pokonując mocne przeciwniczki, a przegrała ze świetnymi zawodniczkami z czołówki świata. W pierwszym turnieju przegrała po walce z Chinką Zhang-Qian Wei, która miała fantastyczny start w turze i do potyczki z lubuszanką… nie przegrała jeszcze meczu.

W drugim turnieju Domi musiała zmierzyć się z notowaną już na 47 pozycji ITF Juniors Australijką Lily Taylor, która w swoim sportowym cv ma już… pokonanie Czeszki Lucie Havlickovej (nr 1 na świecie). Domi wygrała pierwszego seta 6:4 i była bliska zwycięstwa. Rywalka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tym niezwykle długim i wyczerpującym meczu dopiero przy stanie 5:5 w drugiej partii. Ostatecznie Dominika uległa Australijce 6:4, 5:7, 3:6.

W Malezji zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki wygrała 2 pierwsze mecze i odpadła dopiero w 3 rundzie z Vladą Minchevą, która w niesamowitym tempie wspina się na szczyty rankingu ITF Juniors. Wystarczy nadmienić, że rywalka wygrała ostatecznie wszystkie 3 turnieje azjatyckiego cyklu nie tracąc nawet seta, a w poniedziałek zameldowała się na 21 miejscu rankingu ITF Juniors.

Za okazane wsparcie i przyznane dofinansowanie w imieniu zawodniczki i klubu GKT Smecz Górzyca serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego.

#lubuskie

Dziękujemy bardzo również za zaufanie Polskiemu Związkowi Tenisowemu (PZT TEAM B), a także wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

#lubuskie

#pzt