Treść artykułu

Zwycięstwo i trzecie miejsce Dominiki w Pszczynie

W Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetek (do lat 16-u). Rywalizację deblistek wygrała para Dominika Podhajecka – Karolina Gołda, a w grze pojedynczej Dominika zajęła 3 miejsce.

To był pierwszy turniej lubuszanki po ponad dwumiesięcznej, najdłuższej przerwie od startów, związanej z pierwszym w karierze tak intensywnym i profesjonalnym okresem przygotowawczym do sezonu halowego.

W singlu ze względu na wysokie rozstawienie (nr 1) zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Anastasiia Hnidets (AG TENIS Chorzowska Radom) – Aleksandra Mrzygłód (BKT Advantage Bielsko-Biała). Lepsza okazała się Anastasiia. W drugiej rundzie Dominika pokonała Ukrainkę 6:0, 7:6 (1).

W ćwierćfinale piętnastolatka pokonała (6:1, 6:3) Natalię Kostkę (BKT Advantage Bielsko-Biała).

W półfinale Dominika musiała uznać wyższość (3:6, 4:6) obdarzonej świetnymi warunkami fizycznymi i niezwykle mocnym serwisem reprezentantki Ukrainy Anastasii Kolyada (KS Czarni Rzeszów), która wygrała cały turniej taj jak i poprzednią super serię w Krakowie.

W deblu Dominika wraz ze swoją partnerką Karoliną Gołdą (Akademia Tenisowa MASTERS Radom), która podobnie jak Dominika reprezentuje jednocześnie Akademię Tenisową Tenis Kozerki miały ze względu na rozstawienie (nr 2) wolną pierwszą rundę.

W  ćwierćfinale Dominika i Karolina pokonały 6:2, 7:6 (2) parę Anna Kmiecik (Park Tenisowy Olimpia Poznań) – Lena Rajca (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów).

W półfinale nasz debel pewnie pokonał 6:2, 6:2 parę Lena Jednacz (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) – Martyna Śrutwa (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin).

W finale Dominika i Karolina pokonały (6:4, 6:1) tenisistki rozstawione z nr 1 Barbarę Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) i Hannę Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).

Bardzo cieszy postawa lubuszanki, która już w pierwszych zawodach po tak długiej przerwie startowej stanęła 2 razy na podium OTK Super Serii (wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski). Zapewne brakuje jeszcze ogrania meczowego i świeżości po tak intensywnych przygotowaniach ale  z pewnością widać wykonaną pracę nad motoryką zawodniczki.

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na OTK Super Seria Kadetów w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie. Dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#SWISSKRONO

#LEKS

#BLOOMINESS

#PHUJAMNIUK

#noskinoski

#REHAkompleks

#wfkostrzyn

#iloveslubice

#TOPubezpieczenia

#BabolatFamily

#pzt