Treść artykułu

Zwycięstwo i trzecie miejsce Dominiki w Tennis Europe – Kvarner Open U16!

Dominika Podhajecka w kolejnym turnieju na chorwackiej ziemi zwyciężyła w grze podwójnej i zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej.
Organizatorem zawodów był Teniski klub Kvarner Rijeka (CRO). Dominika po sukcesie w Veli Losinj (3 miejsce w singlu) w kolejnym turnieju zanotowała fantastyczne wyniki mimo tego, że walczyła nie tylko z rywalkami ale również z bólem i osłabieniem organizmu spowodowanym zapaleniem ucha!
Ze względu na rozstawienie lubuszanka miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Carlotta MARTINS PINTO TEIXEIRA (ITA) – Mia ZUFIC (CRO). Wyraźnie lepsza okazała się Włoszka, która pokonała Chorwatkę 6:2, 6:0.
W drugiej rundzie zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała reprezentantkę Italii 6:0, 6:4.
W trzeciej rundzie na drodze piętnastolatki stanęła Laura MASER (GER). Kolejny mecz turnieju Dominika zaczynała od wysokiego prowadzenia 5:1 ale osłabiony organizm sprawiał, że rywalka odrabiała nieco straty. W tym przypadku, po 10 piłkach setowych Dominika wygrała pierwszą partię 6:4, a drugiego seta od stanu 2:2 – 6:2.
W ćwierćfinale podopieczna trenerów Jakuba Ulczyńskiego i Daniela Podhajeckiego pokonała 6:3, 6:4 Austriaczkę Laurę MASER.
W półfinale po świetnie zapowiadającym się meczu i początku na bardzo wysokim poziomie sportowym Dominika przegrała z rozstawioną nr 1 Słowenką Pia PETELINSEK 3:6, 1:6. Dominika na początku spotkania zdominowała wyżej notowaną i obdarzoną świetnymi warunkami fizycznymi rywalkę ale niestety sił starczyło do stanu 3:3 pierwszego seta. Mimo problemów zdrowotnych Dominika tak jak w poprzednich meczach nie chciała zejść z kortu i ambitnie dokończyła spotkanie.
Wcześniej w grze podwójnej Dominika w parze z Czeszką Nikolą KOPRIVOVĄ pierwszą rundę miały wolną i czekały na rywalki, którymi w drugiej rundzie były Włoszki (pokonały wcześniej Chorwatki) Melissa Angelina MAROCCHIO i Eva SEGATO. Nasza para pewnie wygrała 6:2, 6:1.
W półfinale Dominika i Nikola ograły 6:4, 6:4 Niemki – Lina STARKE i Laura MASER.
W finale nasze dziewczyny pokonały 6:3, 6:3 zwyciężczynię i finalistkę gry pojedynczej Helene SOMMER (GER) i Pia PETELINSEK (SLO).
Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Turniej Tennis Europe Kvarner Open U16. Dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy wpierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o, PHU Jamniuk, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, TOP UBEZPIECZENIA, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.
@REHAkompleks