Treść artykułu

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek i krecz Dominiki

 

Dominika Podhajecka kolejny raz w swojej karierze awansowała do najlepszej ósemki Polski w mistrzostwach kraju w grze pojedynczej. Tym razem w letnich Mistrzostwach Polski Juniorek w Łodzi. Niestety kontuzja nie pozwoliła zawalczyć o znacznie wyższe cele…

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca może mówić o podwójnym pechu, gdyż przed samymi rozgrywkami przeziębienie, a potem „tradycyjne” opóźnienie pociągu do Warszawy i deszcz w Łodzi sprawiły, że przystąpiła do pierwszego meczu bez treningów.

Mimo tych przeciwności lubuszanka w pierwszej rundzie, po świetnym meczu pokonała niespodziewanie wysoko (6:2, 6:0) mocną rywalkę Leticję Matuszewski (Klub Tenisowy Matuszewski Stawiguda), która później… została mistrzynią Polski w grze podwójnej.

W drugiej rundzie Dominika pokonała (6:2, 4:6, 6:3 – wysoko prowadząc w drugim i trzecim secie) Martę Halbersztadt (COME-ON TENNIS CLUB Wrocław), awansując do ćwierćfinału.

Problemy zdrowotne szesnastolatki zaczęły się w przegranym (w parze z Karoliną Gołdą CKT Grodzisk Mazowiecki) ćwierćfinale debla (3:6, 2:6) z późniejszymi mistrzyniami Polski Alexandrą Persson i Leticją Matuszewski (obie Klub Tenisowy Matuszewski Stawiguda). Dominika jak się później okazało naciągnęła mięśnie brzucha.

Wieczorna interwencja fizjoterapeuty pozwoliła mieć jeszcze nadzieję na walkę w kolejnym dniu o medal w meczu z Orianą Gniewkowską (GAT Gdańsk). Dominika wygrała jeszcze pierwszego seta 6:3 lecz nasilający się ból, nie pozwolił najpierw na walkę na wcześniejszym poziomie, a następnie zmusił naszą zawodniczkę (mimo prób walki 6:3, 2:6, 1:4) do poddania meczu. Oriana wygrała kolejny mecz i została ostatecznie wicemistrzynią Polski Juniorek… Gratulujemy.

Opiekunami Dominiki i Teamu Kozerki na mistrzostwach byli jej trener prowadzący Marcin Juściński oraz Przemek Stec.

Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., Polski Związek Tenisowy – PZT TEAM, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN

#lubuskie

#TeamPodhajecka

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#BLOOMINESS

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin