Treść artykułu

Dominika na podium wysokiej rangi turnieju International Tennis Federation Juniors w Taszkiencie!

Fantastycznie spisała się Dominika Podhajecka w turnieju ITF drugiej kategorii – ITF J200 NBU CUP w stolicy Uzbekistanu.

W grze pojedynczej (drabinka na 48 zawodniczek) lubuszanka doszła aż do półfinału, a w grze podwójnej osiągnęła ćwierćfinał imprezy.

W singlu zawodniczka GKT Smecz Górzyca była rozstawiona z nr 15 i miała wolną pierwszą rundę, czekając na rozstrzygnięcie meczu Malika Amirgalieva  (Kazachstan) – Shahnoza Marimova (Uzbekistan) – (6:2, 2:6, 3:6).

W drugiej rundzie zawodniczka PZT TEAM pokonała przedstawicielkę gospodarza turnieju 6:2, 6:3.

W trzeciej rundzie Dominika po dramatycznym meczu i wspaniałych tie breakach wygranych do 0 i do 2 pokonała Laimę Vladson (Litwa) 2:6, 7:6(0), 7:6(2).

W ćwierćfinale lubuszanka nie dała szans (6:2,  6:3) Rosjance Aleksandrze Pozarenko.

W półfinale siedemnastolatka uległa (4:6, 2:6) Białorusince Yuliyi Perapekhina (101 ITF), z fantastycznym bilansem wygranych spotkań na hardach (39:2), a która w następnym notowaniu ITF Juniors zamelduje się mocno w pierwszej setce świata juniorek. Rywalka naszej tenisistki ostatecznie wygrała cały turniej.

W deblu partnerką Dominiki była Ukrainka Yelyzaveta Chainykova. Ze względu na rozstawienie (nr 7) duet polsko-ukraiński miał wolną pierwszą rundę.

W drugiej rundzie nasze zawodniczki pokonały (6:7(2), 6:2, 10:7) parę Isabella Svahn (Szwecja) – Emilija Pranyte (Litwa).

W ćwierćfinale Dominika i Yelyzaveta  uległy (3:6, 1:6) duetowi Alian Zack (Izrael) – Laima Vladson (Litwa).

Opiekunem Dominiki w Tashkencie był trener Robert Kosiński. Dziękujemy bardzo trenerowi za wykonaną pracę i kolegom z Teamu Polska (Alan Ważny, Filip Kosiński) za współpracę na wyjeździe.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz w ramach tzw. Małego grantu otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodniczki GKT Smecz Górzyca w turnieju International Tennis Federation Juniors J200 Tashkent” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziękujemy bardzo za wsparcie.

Dziękujemy bardzo również za zaufanie i wsparcie Polskiemu Związkowi Tenisowemu (PZT TEAM), a także wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Bloominess Polska sp. z o.o., PPHU MIKA Andrzej Udziela, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.

#lubuskie

@PZTOfficial

@Ministerstwo Sportu i Turystyki

@TENISMAGAZYN

https://www.facebook.com/airport.lubuskie/

#bsosno

#BLOOMINESS

#lubuskie

#TeamPodhajecka

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#TOPubezpieczenia

#NadleśnictwoRzepin

http://ztwl.pl/