Treść artykułu

Dominika z drugim tytułem International Tennis Federation Juniors!

Dominika Podhajecka zdobyła swój drugi tytuł ITF Juniors, tym razem w grze podwójnej w wysokiej rangi turnieju J3 Krakow Charlie Berszakiewicz Memorial.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski w grze podwójnej tenisistce GKT Smecz Górzyca partnerowała koleżanka z Akademii Tenisowej Tenis Kozerki Barbara Straszewska.

W pierwszej rundzie Dominika i Basia po dramatycznym meczu i obronieniu 4 piłek meczowych pokonały 5:7, 7:6 (7) i 10:1 w super tie breaku parę Anastasiya Kolyada i Yevheniia Zelenska (Ukraina).

W ćwierćfinale szesnastolatki wygrały 7:5, 6:3 z duetem Julia Daroszewska – Martyna Mackiewicz.

W półfinale nasze młodziutkie tenisistki odniosły zwycięstwo 6:3, 7:6 (10) z parą Sarafina Olivia Hansen (Dania) – Vendula Valdmannova (Czechy). Spotkanie mogło się zakończyć szybciej ale rywalki po drodze obroniły aż 7 piłek meczowych.

W finale Dominika i Basia pokonały 6:3, 6:4 Karolinę Gołdę i Oliwię Orlińską sięgając po tytuł ITF J3 Juniors.

W grze pojedynczej Dominika po zaciętym meczu 4:6, 5:7 musiała uznać wyższość starszej koleżanki Oliwii Orlińskiej. Rywalka osiągnęła półfinał i była bliska finału.

Zdobyte cenne punkty w grze podwójnej, turnieju rangi 3-ej pozwolą szesnastolatce na kolejny awans na najwyższe w karierze miejsce ITF Juniors (około 515 miejsce).

Opiekunem Dominiki i teamu Kozerki na turnieju ITF J3 Krakow Charlie Berszakiewicz Memorial był trener Radek Nijaki.

Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dziękujemy bardzo za dofinansowanie tego wyjazdu.

Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.

#lubuskie

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

#SWISSKRONO

#LEKS

#BLOOMINESS

#edfrenewables

#PHUJAMNIUK

#noskinoski

#Agroma

#pawelhajkowicz

#REHAkompleks

#wfkostrzyn

#TOPubezpieczenia

#BabolatFamily

#iloveslubice

#pzt