Treść artykułu

Dominika z kolejnym medalem mistrzostw Polski!

Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek (U16) w Gdańsku!
Ze względu na rozstawienie (nr 3) Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki miał wolną pierwszą rundę i czekał na rozstrzygnięcie meczu KS Górnik Bytom – TS IDEA Sport Toruń. Lepsze okazały się tenisistki z Torunia (4:2). Wszystkie mecze rozgrywane w mistrzostwach w formule – 2 deble i 4 single.
W ćwierćfinale zespół Dominiki pokonał pewnie torunianki 5:1.
W półfinale na drodze ekipy z Kozerek stanęły tenisistki z KT GAT Gdańsk A, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w ostatnim czasie, rozstawiona w mistrzostwach z nr 1. Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu (2:4) to gospodynie cieszyły się z awansu do finału i ostatecznie z tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski U16.
Zawodniczkom z Grodziska nie udało się obronić tytułu sprzed roku i pozostała walka o brązowy medal.
W drugim półfinale pomiędzy Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów, a BKT Advantage Bielsko-Biała (nr 2) o zwycięstwie przy stanie meczu 3:3 decydował lepszy bilans wygranych setów na korzyść bielszczanek.
W meczu o trzecie miejsce Dominika i koleżanki pokonały (4:2) tenisistki z Chrzanowa zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski U16.
Dominika w singlowym meczu o brąz wygrała 6:2, 6:2 z Anną Kmiecik. W grze podwójnej lubuszanka w parze z Barbarą Straszewską pokonały (3:6, 6:4, 10:8) parę Maja Wróbel – Anna Kmiecik.
Skład Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki:
Laura Samsonova;
Barbara Straszewska;
Dominika Podhajecka;
Amelia Drozd;
Monika Szałek;
Kapitan – Jakub Ulczyński.
Dziękujemy za zaufanie, wzorową i owocna współpracę właścicielom najlepszej Akademii tenisowej w Polsce Państwu Dianie i Jarosławowi Lewandowskim oraz Dyrektorowi Sportowemu Panu Krzysztofowi Puna. Dziękujemy również całemu sztabowi trenerskiemu, a w szczególności opiekunowi Dominiki Jakubowi Ulczyńskiemu.
Górzycki Klub Tenisowy Smecz otrzymał dofinansowanie na realizację zadania „Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek w Gdańsku. Dziękujemy.
Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.