Treść artykułu

Dominika z kolejnym tytułem i finałem w światowej rywalizacji juniorek

Dominika Podhajecka i Czeszka Sarah Melany Fajmonova zdominowały turniej ITF J100 Bromma – PACE SALK OPEN 2024 (Sztokholm – Szwecja).

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca w parze z reprezentantką Czech zwyciężyły w grze podwójnej, a następnie stoczyły między sobą zacięty mecz w finale gry pojedynczej.

W singlu lubuszanka w pierwszej rundzie zawodów pokonała 6:4, 7:5 Szwedkę Rebeccę Malmstrom.

W drugiej rundzie siedemnastolatka pokonała (6:1, 4:6, 6:3) wielokrotną mistrzynię Polski i Szwecji w różnych kategoriach wiekowych Antoninę Czajkę, która od tego turnieju wystąpiła już w barwach Szwecji.

W ćwierćfinale tenisistka trenująca na co dzień w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki wyeliminowała (6:4, 6:2) kolejną przedstawicielkę gospodarza turnieju Ivę Marinkovic.

W półfinale nasza zawodniczka pewnie pokonała (6:3, 6:2) 110 rakietę świata juniorek Bellę Bergkvist Larsson (Szwecja) rozstawioną z nr 2.

W finale górzyczanka, po 3 setowym meczu musiała ostatecznie uznać wyższość turniejowej trójki, swojej partnerki deblowej Sarah Melany Fajmonovej 1:6, 6:1, 4:6.

W deblu Dominika i Sarah w pierwszej rundzie pokonały po emocjonującym meczu (7:5, 2:6, 12:10) Linę Bajraliu i Tildę Larsson. Szwedki to niedawne finalistki ITF J100 Ukrainian Open U18 w Lesznie gdzie przegrały z… Dominiką i Węgierką Kitti Molnar.

W ćwierćfinale polsko – czeski duet również po super tie breaku pokonał (6:4, 2:6, 10:8) Estonkę Marię Johannę Lapimaa i Szwedkę Isabelę Skoog.

W półfinale nasze tenisistki pokonały 6:7 (3), 6:4, 10:6 Dunki Augustę Lucię Grau Kristensen i Millę Johannę Moerk.

W finale Dominika i Sarah nie dały szans (6:3, 6:0) parze szwedzkiej Bella Bergkvist Larsson Tilda Hessleryd.

Dominika zdobyła swój szósty tytuł ITF w ramach WORLD TENNIS TOUR JUNIORS (3 deblowy), a także osiągnęła kolejny finał (4 w grze pojedynczej – pierwszy przegrany).

Zwycięstwo w deblu i finał w singlu to odpowiednio 19-te i 20-te podium International Tennis Federation Juniors.

Dziękujemy bardzo trenerom Akademii Tenisowej  Tenis Kozerki za pracę z naszą zawodniczką i dobrze przepracowany okres przygotowawczy.

Na szczególne podziękowania zasługują trener prowadzący Marcin Juściński (tenis) i Anna Szymańska (przygotowanie motoryczne), a także Karolina Wilińska i Zofia Szawernowska (trening mentalny).

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka – Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Polski Związek Tenisowy (PZT TEAM), Bloominess Polska sp. z o.o., PPHU MIKA Andrzej Udziela, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, PHU Jamniuk, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku.