Treść artykułu

Integracyjne Igrzyska Sołeckie połączone z Disco Polo Show

14 maja 2022 r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbyły się Integracyjne Igrzyska Sołeckie połączone z Disco Polo Show.
Głównym celem imprezy była aktywizacja środowiska wiejskiego poprzez popularyzację i promowanie sportu i kultury, głębokiego przywiązania do tradycji, dorobku artystycznego i gospodarczego mieszkańców po przerwie spowodowanej pandemią.
W Integracyjnych Igrzyskach Sołeckich 2022 udział wzięło 7 sołectw z Gminy Górzyca. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15 przemarszem korowodu sołectw, Sołtysi z radami sołeckimi i uczestnikami Igrzysk wykazali się duża kreatywnością zarówno w kwestii wizerunkowej – wszyscy uczestnicy mieli koszulki z nazwą sołectwa jak i transparenty reklamujące ich wioski. Po uroczystym otwarciu Igrzysk przez Wójta Gminy Górzyca Pana Roberta Stolarskiego rozpoczęły się zmagania w licznych konkurencjach zgodnie z Regulaminem Igrzysk. Wszystkie konkurencje sportowo- sprawnościowe gromadziły mieszkańców dopingujących swoim przedstawicielom, nie zabrakło potu, krzyków, śmiechu i wspaniałej zdrowej rywalizacji.
Igrzyska Sołectw wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców naszej gminy którzy przybyli licznie wraz z dziećmi dla których były zapewnione liczne atrakcje. W bloku artystycznym wystąpiły nasze kochane przedszkolaki, które zabawiły wszystkich pięknymi wierszykami, śpiewem i tańcem następnie sceną zawładnął „Pan O” który wciągnął dzieciaki w kolorowy i magiczny świat zabawy, a w nim spotkanie ze świnką PEPE, bańki mydlane, zabawy z proszkiem holi i wiele niespodzianek. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni był byk rodeo, basen z piłeczkami, trampoliny i foto-budka . Konkurencje sportowe dla dzieci poprowadzili Strongmani dzięki czemu Nasze pociechy mogły się poczuć jak prawdziwi siłacze. Nie mogło zabraknąć licznych stoisk z atrakcjami dla oka i podniebienia, były food tracki z goframi, lodami, watą cukrową, było misiowe koło fortuny gdzie można było wygrać ciekawe nagrody, były stoiska z zabawkami, kapeluszami czy wreszcie warsztaty garncarskie. Przygotowaliśmy Wyspę Malucha gdzie można było pomalować buzie czy zrobić kolorowy „tatuaż”, była również loteria fantowa . Swoje punkty przygotowały Straż Graniczna oraz Służba Więzienna. Własne stoisko przygotowało również Koło Gospodyń Wiejskich z Żabic panie oferowały w nim pyszne pierogi i domowe cudowne wypieki.
I tak w atmosferze zabawy, dopingu i wspaniałej sportowej rywalizacji około godziny 18 nastąpiło ogłoszenie wyników Integracyjnych Igrzysk Sołecki Gminy Górzyca 2022, I miejsce zajęło Sołectwo Żabice; II Czarnów; III Pamięcin; IV Górzyca; V Stańsk; VI Laski Lubuskie i VII Radówek. Wszystkie Sołectwa otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, medale i nagrody w postaci czeków. Po uroczystej dekoracji zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Wieczorne atrakcje które trwały do białego rana rozpoczął zespół Impuls , po nim wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Mejk. Zabawę poprowadził DJ Grzegorz.
W imprezie wzięło udział około 500 osób.
Zdjęcia wykonała Pani Magdalena Karbowiak 😀📷
Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w
ramach“ Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 i hasło Programu
„Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony”
„Barrieren reduzieren- gemeinsame Stärken nutzen „
Wioletta Sitko-Wrótniak