Treść artykułu

Kobiety o kobietach…

Integracyjne Spotkanie Kobiet pn. „Kobiety o kobietach”, które wczoraj odbyło się w Centrum Spotkań Polsko –Niemieckich w Górzycy zjednoczyło wiele kobiet o przeróżnej aktywności zawodowej, które po długiej przerwie poczuły potrzebę wyjścia z domu, spotkania się, ale także odstresowania sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.
Panele „Piękne i zdrowe włosy wizytówką każdej kobiety” – wskazówki stylistki, „Od stóp do głów” porady fizjoterapeutyczne i podologiczne przygotowane przez przedsiębiorcze kobiety naszej lokalnej społeczności p. Małgorzatę Zeman i p. Andżelikę Burzyńską, wzbudziły duże zainteresowanie wśród przybyłych Pań, które chętnie podejmowały dyskusje w tym temacie.
Koncert duetu „Nieobecni” oczarował zgromadzonych, wspaniały wykon, świetnie dobrany repertuar przepleciony życzeniami i refleksjami na temat wartości, jakimi powinniśmy kierować się w życiu trafił do serc wszystkich zgromadzonych.
Spotkanie uświetnili swoją osobą Pani Magdalena Balak- Hryńkiewicz za-ca dyrektora departamentu Rozwoju i Innowacji w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, pełnomocnik ds. równości przy Pani Marszałek, Pani Kazimiera Jakubowska wiceprzewodnicząca Lubuskiej Rady Kobiet przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet, Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, którzy w swoich wystąpieniach poruszyli kwestie kobiet, również kobiet z Ukrainy. Skierowali życzenia o pięknym przesłaniu spokoju i pokoju.
Nie zabrakło również niespodzianek dla Pań, natomiast rozmowy, wymiana doświadczeń, wspomnienia odbyły się w trakcie przygotowanego poczęstunku. W stacjonującym mammobusie NS ZOZ „Diagnostyk” w Zielonej Górze badanie wykonało 38 pań.
Prowadząca przedsięwzięcie Pani Małgorzata Gniewczyńska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy podziękowała wszystkim za obecność, przypomniała o badaniach profilaktycznych i zaprosiła na kolejne spotkanie Kobiet już za rok.
Wydarzenie Integracyjne Spotkanie Kobiet pn. „Kobiety o kobietach” współfinansowane zostało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.