Treść artykułu

Kolejny świetny rok w karierze Dominiki

Dominika Podhajecka w roku 2023 stawała aż 9 razy na podium światowej rywalizacji juniorek, z czego 5 razy w singlu i 4 razy w deblu, zdobywając kolejne 3 tytuły ITF Juniors.
Lubuszanka zdobyła kolejne 2 tytuły światowe w singlu zwyciężając w ITF J100 Chandigarh (Indie) i J30 Puszczykowo oraz 1 tytuł w deblu ITF J100 Leszno. Osiągnęła ponadto 3 finały w deblu (ITF J200 Oberhaching – Niemcy, ITF J100 Aizkraukle – Litwa i J100 El Prat de Llobregat – Barcelona – Hiszpania) i zajęła 3 razy 3 miejsca na podium w singlu.
Tenisistka GKT Smecz Górzyca zdobyła ponadto kolejny medal (srebrny) mistrzostw Polski, tym razem w grze drużynowej, na wypożyczeniu dla CKT Grodzisk Mazowiecki, zdobywając punkty zgodnie z przepisami dla GKT Smecz Górzyca. Warto zaznaczyć, że Dominika w tych mistrzostwach wygrała wszystkie mecze, łącznie z przegranym 2:4 finałem, wygrała zarówno w singlu jak i deblu.
Zawodniczka trenująca na co dzień w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki awansowała do TOP 150 świata juniorek (149 ITF Juniors) i po odejściu rocznika 2005 zajmowała 3 miejsce na liście juniorek Polskiego Związku Tenisowego (obecnie kolejny raz zajmuje 2 miejsce na liście rankingowej PZT).
Podopieczna trenerów Marcina Juścińskiego i Daniela Podhajeckiego ponadto w dalszym ciągu była w kadrze Polski juniorek, a co więcej została wcielona do programu najlepszych młodych polskich tenisistów PZT TEAM B. Obecnie Dominika jest w kadrze Polski A juniorek.
Do chwili obecnej Dominika stawała 20 razy na podium ITF Juniors, zdobyła 6 tytułów światowych ITF Juniors, ponadto 2 tytuły (w deblu) i 6 medali Tennis Europe i aż 14 medali Mistrzostw Polski!
W roku bieżącym najlepsza lubuszanka będzie reprezentować nasz klub w kolejnych Mistrzostwach Polski, a także będzie reprezentować nasz klub i kraj w International Tennis Federation Juniors (ITF U18), a nawet zadebiutuje prawdopodobnie w rywalizacji zawodowej kobiet ITF Women’s!
Dominika uczestniczyć będzie ponadto w konsultacjach, zgrupowaniach i wyjazdach kadry Polski juniorek.

Dziękujemy bardzo trenerom Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, w szczególności trenerom prowadzącym Marcinowi Juścińskiemu (tenis) i Annie Szymańskiej (przygotowanie motoryczne), a także trenerom mentalnym Karolinie Wilińskiej i Zofii Szawarnowskiej oraz fizjoterapeutom, zwłaszcza Partnerom z REHAkompleks ze szczególnym wyróżnieniem Pana Jakuba Pisarka.
Za stałe wsparcie i współpracę dziękujemy również Panu Marszałkowi Marcinowi Jabłońskiemu, Panu Wójtowi Robertowi Stolarskiemu, Panu Prezesowi Krzysztofowi Waszakowi, Pani Dyrektor Małgorzacie Gniewczyńskiej i pracownikom GOK w Górzycy.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy regularnie wspierali/ją GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka – Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., Polski Związek Tenisowy (PZT TEAM), Bloominess Polska sp. z o.o., Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, PHU Jamniuk, PPHU MIKA Andrzej Udziela, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca, Nadleśnictwo Rzepin, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1,5%.
#lubuskie
https://www.facebook.com/airport.lubuskie/
#bsosno
#edfrenewables
#BLOOMINESS
#PHUJAMNIUK
#pawelhajkowicz
#NadleśnictwoRzepin
@PZTOfficial
@Ministerstwo Sportu i Turystyki
@TENISMAGAZYN
#REHAkompleks
#TOPubezpieczenia
#TeamPodhajecka
#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki
#ztwl