„MARATON DLA ZDROWIA” za nami!!

Aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu niesie ze sobą wiele korzyści. Mając na uwadze zachęcenie mieszkańców w różnych kategoriach wiekowych do uprawiania sportu oraz zdrowego trybu życia Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas” przy wsparciu i we współpracy   z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górzycy  zorganizowało jednodniową imprezę pod nazwą „Maraton dla zdrowia”. Program imprezy był niezwykle bogaty. Zawody sportowe dla dzieci i rodziców z Pracowni Edukacji Kulturalnej poprzedziło wspólne wykonanie owocowych szaszłyków. Następnie rodzice wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w zmaganiach sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Górzycy, za które otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. W nagrodę dzieci mogły wyhasać się na dmuchanym zamku. Po zawodach rozpoczęła się rywalizacja miłośników ping ponga w I Edycji Grand Prix Górzycy 2023/2024 w kategoriach kobiety: dziewczęta do lat 8 i kobiety OPEN oraz mężczyźni: do 15 lat, 16-54 i 55 lat i powyżej. Równocześnie z trwającym turniejem można było wziąć udział w wykładzie „Porozmawiajmy o zdrowiu i zdrowej skórze” Ambasadorki Piękna Mary Kay Pani Moniki Karasińskiej  oraz w spotkaniu z dietetyczką Panią Moniką Dudek, na którym rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i wykonaliśmy kulki mocy. Całość zakończył trening funkcjonalny na siłowni pod okiem trenera personalnego Pana Patryka Ossowskiego – OskaFit.

Zadanie współfinansowane w ramach działania „Lubuska Odnowa Wsi” ze środków Województwa Lubuskiego.