Treść artykułu

„Olimpiada Przedszkoli Gminy Lebus”

W miniony piątek nasze przedszkolaki miały przyjemność wziąć udział w „Olimpiadzie Przedszkoli Gminy Lebus” w Niemczech. Olimpiada została zorganizowana przez Dyrektora Urzędu Gminy Lebus Pana Mike’a Bartscha.

Zawody odbyły się w Sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Alt Zeschdorf, przynależnej miejscowości do miasta Lebus. W spotkaniu wzięło udział 6 drużyn z okolicznych przedszkoli, w tym przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej oraz towarzyszący nam reprezentanci Szkoły Podstawowej w Górzycy. Zawody były rozgrywane o Puchar Przedszkola pod Patronatem Gminy Lebus. Przewidywane dyscypliny sportowe to, mi.in.: bieg na torze slalomowym, bieg z taczkami, toczenie piłki lekarskiej oraz sztafeta finałowa z tunelem. Przedszkolaki dumnie reprezentowały naszą miejscowość w sportowych zmaganiach oraz dawały z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dzięki włożonemu wysiłkowi, a także wspaniałemu dopingowi organizatorów, ku naszemu zaskoczeniu udało nam się zająć II miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów. Co nas ogromnie cieszy.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mogliśmy skorzystać z poczęstunku oraz dmuchanego placu zabaw, a na zakończenie na wszystkich uczestników czekał ciepły obiad.

Dziękujemy organizatorom, w tym  Dyrektorowi Urzędu Gminy oraz Pani Marcie Kalinowskiej za zaproszenie oraz wspaniałą zabawę, Pani Marcie szczególne podziękowania za koordynację oraz niesamowite wsparcie i zapewnioną opiekę podczas trwania Olimpiady.

Mamy nadzieje, że to nie jedyne przedsięwzięcie pomiędzy naszymi miejscowościami i już niebawem spotkamy się ponownie, gdzie znów nie zabraknie dobrej zabawy.

Zapraszamy do fotorelacji.