Treść artykułu

Otwarte Mistrzostwa Gminy Górzyca w Lekkiej Atletyce im. Edwarda Czernika 12 czerwca 2024r.

Tegoroczne Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce rozpoczęły się od uroczystości odsłonięcia tablicy informacyjnej w związku z nadaniem Kompleksowi imienia Edwarda Czernika. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Górzyca Pan Tomasz Stupienko, Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Chwiałkowski, Pan Robert Stolarski, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Górzycy Pani Ewa Thiemann i Katarzyna Grundo, radni , uczniowie i nauczyciele ze Szkół Podstawowych w Górzycy i Czarnowie, księża Czesław Grzelak i Karol Batycki, pracownicy GOK oraz goście honorowi Żona Barbara Czernik i córka Pana Edwarda Donata Czernik-Wojcicki. Pani Donata w kilku słowach podziękowała za tak piękny gest jako wyraz uznania i wdzięczności dla Pana Edwarda – taty, za promowanie sportu i zdrowego stylu życia w naszej gminie oraz za tak piękny obiekt, który jest naszą wizytówką nie tylko w gminie, ale w całym regionie. Głos zabrali również Wójt Gminy Górzyca oraz Przewodniczący Rady Gminy, podkreślając jednogłośnie postawę Mistrza jako wzór do naśladowania dla młodego pokolenia oraz osobistego poznania Wielkiego Sportowca.
Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali Wójt Gminy Górzyca Pan Tomasz Stupienko, Pani Donata Czernik-Wojcicki i Pan Robert Stolarski. Fragment Wspomnień Edwarda Czernika „Z Górzycy do Tokio”, dotyczący pobicia przez Niego rekordu 2,20 m odczytała Pani Małgorzata Gniewczyńska dyr. GOK w Górzycy. Kulminacyjnym, a jednocześnie wzruszającym momentem było odtworzenie głosu Edwarda Czernika z podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich.
Po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez Panią Donatę do zmagań sportowych przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górzycy oraz Szkoły Podstawowej w Czarnowie.
Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. 🥇W trakcie trwania imprezy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.
Składy komisji:
1. Komisja sędziowska biegów – Filip Hytry
2. Komisja sędziowska skoków w dal- Marta Myśliwiec
3. Komisja sędziowska rzutów i pchnięcia kulą – Teresa Bednarczyk
4. Sekretariat – Wioletta Sitko-Wrótniak, Agnieszka Bańka, Oliwia Bańka
Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał ratownik medyczny.
Uroczystego nagradzania dokonali: Przewodniczący Rady Gminy Górzyca Pan Dariusz Chwiałkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzycy Pani Ewa Thiemann i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska.
https://www.youtube.com/watch?v=f5KnqjmytRg