Podsumowanie wyjazdu na turnieje ITF Juniors i podziękowanie dla Zarządu Województwa Lubuskiego

Wielkim sukcesem zakończył się projekt „Udział zawodniczki GKT Smecz Górzyca w turniejach International Tennis Federation Juniors” w ramach tzw. Małego grantu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze nasza zawodniczka Dominika Podhajecka mogła uczestniczyć w 2 turniejach ITF Juniors (U18) w Botswanie (ITF J4 GABORONE 1 i ITF J4 GABORONE 2). Jednym z celów tych prestiżowych startów w południowej Afryce było zbudowanie odpowiedniego rankingu światowego ITF Juniors najlepszej lubuskiej tenisistki, umożliwiającego start w coraz wyższej rangi zawodach ITF Juniors. Zadanie wpłynąć miało również na rozwój sportowy zawodniczki, jak również przyczynić się do promocji województwa Lubuskiego w kraju i za granicą.

Już w pierwszych zawodach udało się zdobyć kolejne, cenne punkty do rankingu ITF, ale jak się okazało przede wszystkim zebrać cenne doświadczenia, które przyniosły tak wspaniały rezultaty w drugim turnieju. Pomijając aklimatyzację, zmieniono radykalnie siłę naciągów co w rozgrywanych na nawierzchni twardej ponad 1000 metrów nad poziomem morza zawodach miało istotne znaczenie.

Po przegranym, bardzo kontrowersyjnym meczu drugiej rundy singla 3:6,3:6 Dominika wylosowała tą samą zawodniczkę już w pierwszym meczu drugiego turnieju. Tym razem w meczu rozgrywanym już przy „asyście” sędziego lubuszanka oddała swojej rywalce … zaledwie gema (6:1, 6:0).

Jak się później okazało piętnastolatka czuła się co raz pewniej na afrykańskich kortach, pokonując kolejne, dużo wyżej klasyfikowane i doświadczone rywalki odnosząc zwycięstwo w całym turnieju ze stratą zaledwie dwóch setów!

Tym samym Dominika jeszcze w wieku piętnastu lat sięgnęła po swój pierwszy w karierze tytuł ITF Juniors (U18) i awansowała o kilkaset miejsc na 581 pozycję w światowym rankingu juniorskim!

Sukcesem zakończył się również start w grze podwójnej, gdzie lubuszanka w parze z Julią Daroszewską zajęła 3 miejsce!

Opiekunem Dominiki i teamu Kozerki w Botswanie był trener Jakub Nijaki.

Za okazane wsparcie przez Zarząd Województwa Lubuskiego w imieniu zawodniczki i klubu GKT Smecz Górzyca serdecznie dziękujemy.

Sponsorem ubezpieczeniowym Dominiki, w tym ubezpieczenia dodatkowego na wyjazd do Botswany był nasz Partner Grupa TOP Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Dziękujemy bardzo również wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., Dariusz Matkowski, PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

#lubuskie

#TeamPodhajecka