W niedzielę 7 maja 2023r.  na boisku głównym Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbył się „Turniej Piłkarski Amatorów o Puchar Starosty Słubickiego – II Memoriał im. Mateusza Podlipskiego” Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, natomiast do rywalizacji stanęło 9 drużyn. Przy dźwiękach piosenki Grubsona „Na szczycie”,  a następnie minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć Mateusza. Uroczystego otwarcia dokonał brat Mateusza Pan Dariusz Podlipski, który podziękował zespołom za tak liczne przybycie. Na turnieju obecna była również mama Mateusza.

Przy wietrznej, ale słonecznej pogodzie drużyny rozegrały mecze o puchary, medale, piłki, statuetki i pamiątkowe breloki. Emocjom i rywalizacji nie było końca….!

Zwycięzcą Memoriału został zespół Parkowa Górzyca, który w finale pokonał drużynę Jenson Logistics Słubice

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Parkowa Górzyca
  2. Jenson Logistics Słubice
  3. Walka Czarnów
  4. Oldboys Słubice
  5. Amazonka Górzyca
  6. Sellnet Rzepin
  7. Entuzjaści Górzyca
  8. Galacticos Laski Lubuskie
  9. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Słubice

Przyznano również wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Kamil Świderski- Parkowa Górzyca

Najlepszy bramkarz: Tomasz Chojnacki- Oldboys Słubice

Król strzelców: Tomasz Dziabas- Entuzjaści  Górzyca

Uroczystego nagradzania dokonali w imieniu Starosty Słubickiego Pana Leszka Bajona Radna Powiatowa Pani Monika Karasińska, Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska oraz brat  Mateusza Pan Dariusz Podlipski.

Dla uczestników Memoriału przewidziano wyżywienie oraz serwis kawy. Zadanie zrealizowano przez KS „Odra” Górzyca we współpracy z Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, Piłkarski Laur, Sołtysem i Radą Sołecką wsi Górzyca oraz rodziną Mateusza.

Fotorelacja Pan Bogusław Adamowicz, serdecznie dziękujemy.

Turniej dofinansowano ze środków powiatu słubickiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku – Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.