Treść artykułu

Zwycięstwo Dominiki w OTK Super Seria Kadetek w Kozerkach

Dominika Podhajecka zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria U16 o Puchar Tenisowego Liceum Ogólnokształcącego. Wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski. Organizatorem zawodów był Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki przy Fundacji De Arte Athletica.

Ze względu na wysokie rozstawienie (nr 1) zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki  miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Malwina Edyk (Miejski Klub Tenisowy Łódź) – Oliwia Klimas (Stowarzyszenie Tenisowe TieBreak Warszawa). Lepsza okazała się Oliwia. W drugiej rundzie Dominika pokonała warszawiankę 6:3, 6:3.

W ćwierćfinale podopieczna trenerów Jakuba Ulczyńskiego i Daniela Podhajeckiego pewnie pokonała 6:0, 6:3 Antoninę Maćkowiak (AZS Poznań).

W półfinale lubuszanka nie dała szans (6:2, 6:1) Lenie Jednacz (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa).

W finale Dominika pokonała (6:3, 7:5) Barbarę Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters), aktualną, podwójną brązową medalistkę Mistrzostw Polski Kadetek ze Szczecina (w singlu i w mikście).

Tym razem Dominika ze względu na inne plany startowe nie rywalizowała w grze podwójnej.

Bardzo cieszy postawa i forma piętnastolatki, która bez straty seta wygrała kolejne prestiżowe zawody krajowe kadetek (U16), w których rywalizowały medalistki lub tenisistki z tytułem mistrzyni kraju w singlu bądź deblu.

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na OTK SS U16 o Puchar Tenisowego Liceum Ogólnokształcącego Kadetek (do lat 16-u). Dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wpierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Leks sp. z o.o., SWISS KRONO sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o.,  PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.